Понедельник, 05.12.2022, 07:53
Приветствую Вас, Гость


              

  СТВОРЕННЯ САДОВОГО ТОВАРИСТВА «АВІАТОР»

 Автор: Хворост Олександр Іванович

  Садове товариство «АВІАТОР» створене при Васильківському військовому авіаційно-технічному училищі у січні 1980 року. На клопотання командування училища Київська обласна Рада депутатів трудящих видала Постанову №158 від 16 березня 1981року, згідно якої Васильківському ВАТУ була виділена земля площею 4.6 га із земель  радгоспу «Жовтневий». Командування училища звернулось в проектну організацію «Военпроект»           за виготовленням технічної документації для садового товариства і в 1981 році проведена розбивка 44 земельних ділянок для військовослужбовців та цивільних працівників  училища. Організаційні та технічні питання по створенню садового товариства активно вирішували начальник училища генерал А.М. Гордєєв, його заступники, полковники А.Г.Мамлеєв, В.  .Батальянець, Є.В.Рожанський та багато інших офіцерів. На загальних зборах військовослужбовців та цивільних працівників, були вибрані кандидати в члени садового товариства, правління, відповідні комісії та голова правління. Першим головою правління садового товариства був обраний  підполковник Б.А.Дубінін , а в 1985  році загальними зборами членів садового товариства обрали головою товариства полковника Хвороста О.І.  За станом здоров’я в 2010році, Хворост О. І. свої повноваження передав Криворучко Н.Д.

   Бажаючих отримати земельні ділянки в училищі було багато, тому командування училища в грудні1981 року вийшло з клопотанням до Управління сільського господарства Васильківського району про відведення земель для розширення садового товариства. Дирекція радгоспу «Жовтневий» дала згоду на до виділення земельної ділянки площею 1,5га за рахунок малопродуктивних пасовищ на крутосхилах і ярах.

  ... [абзац редактируется] ...

   Земля садового товариства розташована на крутосхилах балки, пересічена ярами та відрізана від села Крушинка заболоченою долиною, по якій протікає струмок. Для організації під’їзду до ділянок садоводів, було прийнято рішення, з дозволу Крушинської сільської ради, про створення водойми (озера), а землю, після розширення та поглиблення струмка, використати для будівництва дамби з водозливом. Водойма неодноразово поглиблювалась та розширювалась і на даний час  площа водяного дзеркала становить більше 2га, а глибина сягає 3м.

 ... [абзац редактируется]...


   Приватизацію садових ділянок в основному закінчено, але декілька садоводів ще не отримали Державних актів на землю ( це ті садоводи, які в останній час прийняли рішення приватизувати свої ділянки і самостійно цим займаються).

    У 2010-2012 роках проведена велика робота (Хворостом О.І.) по виготовленню технічної документації на присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам садоводів, Державні акти на землю,  які були виготовлені до 2004року.

   У 2005 році, рішенням загальних зборів садоводів почалося облаштування внутрішніх доріг товариства, в першу чергу - підйомів . Ініціативна група, в складі Хвороста О.І., Білаш Ю.М., Алексєєва В.П. та ін., займалася пошуком залізобетонних плит (б.в.), які замінювались на трамвайних коліях, та доставляли їх в садове товариство (Білаш Ю.М.), інші займалися пошуком техніки для підготовки дорожного полотна під укладку плит, завозом піску, битого асфальту, щебеня, будівельних відходів. Укладку плит проводили Хворост О.І., Алексєєв В.П., Соловей Є. М. та багато інших садоводів. По основних підйомах садоводи тепер мали змогу проїхати за любої погоди. На рівних ділянках вулиць, проїздів, перевулків були зроблені висипання щебеню, битого асфальту, будівельних відходів. Фінансування закупівлі матеріалів, роботу техніки, оплату праці садоводів, здійснювалось за рахунок цільових та членських внесків.

    У 2006 році розпочали газифікацію садових будинків і до кінця року 18 будинків були підключені до газової мережі. В наступному році ще 36 будинків газифікували. Основну роботу по виконанню всіх етапів газифікації виконали Алексєєва О.М., Хворост О.І., Криворучко Н. Д. та ін.

  ...[абзац редактируется] ...   

Старанням новообранного голови Правління пані Криворучко Н.Д. та небайдужими садоводами, з 2010 року поновлено вуличне освітлення садового товариства та розпочата робота по передачі ЛЕП товариства на баланс Васильківській філії Київобленерго. Після тривалої модернізації електрогосподарства, наприкінці 2013 року, ЛЕП ст "Авіатор" остаточно передано на баланс Київобленерго.

главная